Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 13.05.2012

                                                                                                                             

 1. Dziś mija 95-r pierwszego objawienia Maryi w Fatimie. Dziś o godz. 1130 rocznica I Komunii św. dzieci klas III. Msza św. w intencji dobroczyńców parafii o godz. 1000. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 1600 a w dzień powszedni o 1900, oraz dodatkowo w piątek o 2015

 

 1. Dziękuję za ofiary dziś złożone na tacę z przeznaczeniem na wykonanie instalacji grzewczej kościoła jak również dziękuję rodzicom dzieci klas III za złożony dar ołtarza – ofiarę na wspomniany cel. Wszystkim wymienionym składam serdeczne: Bóg zapłać!

 

 1. Do następnej niedzieli włącznie będziemy się jeszcze modlić w kościele, a później rozpoczną się tam prace związane z przygotowaniem i wykonaniem instalacji grzewczej kościoła. Dlatego do połowy lipca Msze św. i nabożeństwa będą w kaplicy. Musimy wykonać konieczne prace, gdy sprzyja temu ciepło – chodzi o wyschnięcie betonowej posadzki.

 

 1. Ze względu na to, że przy budowie kościoła pozostały nam prace specjalistyczne, to wzorem ubiegłego roku, w tym tygodniu przejdą rejonowi i proszę o wpłacenie kwoty 60 zł, równoznacznej z zaliczeniem kolejki. Można i więcej. Będą to tylko dwie kolejki. Jedna w maju a druga w sierpniu, gdyż potrzebne są środki pieniężne na wykonanie instalacji grzewczej kościoła.

 

 1. Jutro przypada święto św. Macieja, Apostoła a w środę święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i AK.

 

 1. W piątek początek Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. Młodzież gimnazjalną klas II zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 2000

 

 1. Za tydzień w Archikatedrze Przemyskiej święcenia diakonatu. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

 1. W następną niedzielę kwesta do puszek przed kaplicą na fanty na nasz IX już Festyn Parafialny, który odbędzie się w ostatnią niedzielę maja.

 

 1. W zakrystii można się zapisać na dwudniową wycieczkę do Zakopanego w dniach  16-17 czerwiec /sobota-niedziela/. Koszt: 150 zł. Szczegóły w gablocie.

 

 1.  Powiatowa Parada Turków odbędzie się w następną niedzielę na Rynku w Przeworsku w godz. 1430 – 1700. W tym dniu będzie zamknięty wjazd do Rynku. Wcześniej zbiórka oddziałów przy naszym kościele o godz. 1100. Następnie przemarsz na Mszę św. do Bazyliki o godz. 1200. Szczegóły na plakacie w gablocie

 

 1. Z prasy katolickiej polecam czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Cuda i łaski Boże”, „Dominik”, „Promyczek” oraz gazetka parafialna nr z maja.

 

 1. P. Bóg wezwał z naszej wspólnoty parafialnej Stanisława Kramarskiego z Osiedla Misiągiewicza. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: Anioł Pański …