Ogłoszenia duszpasterskie – 19 niedziela zwykła – 12.08.2012.

  1. Trwa miesiąc sierpień: czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także miesiąc trzeźwości w naszym narodzie.

 

  1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę na budowę naszej świątyni. Dziękujemy pracującym przy budowie kościoła jak i wspierającym to dzieło budowy. Wszystkim wymienionym składamy serdeczne: Bóg zapłać! Suma sprawowana jest w intencji wszystkich dobroczyńców parafii.

 

  1. Dziś budowę naszego kościoła wspiera parafia Rymanów. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

 

  1. Dobiega końca czas dzierżawy – jest to teren 5 m wzdłuż parceli parafialnej – jak wchodzimy do kościoła, po prawej stronie naszej działki parafialnej. Jest on potrzebny, aby obejście wokół kościoła, zwł. na procesję z tej strony było wystarczające. W sumie stanowi to działkę o powierzchni 7,5 ara, którą trzeba kupić. Pieniądze, jakie złożycie w ramach drugiej kolejki do pracy u rejonowych będą przeznaczone na ten cel. Jest to kwota 60 zł a kogo stać to i więcej. Od poniedziałku rejonowi podejmą posługę odwiedzenia Was.

 

  1. W środę jest Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów.

 

  1. W niedzielę 19 sierpnia Dożynki Archidiecezjalne w Lesku. Początek o godz. 1000, o 1200 Uroczysta Msza św. dziękczynna.

 

  1. Prosimy o przekazywanie materiałów z wakacyjnych oaz, pielgrzymek czy w formie elektronicznej na adres gazetki lub do zakrystii w terminie do 19 sierpnia.

 

  1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedzielę”, „Cuda i łaski Boże”, „Gość Niedzielny”.

 

  1. P. Bóg wezwał do Siebie z naszej wspólnoty parafialnej Mieczysława Silbert z ul. Misiągiewicza. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: Anioł Pański …