Ogłoszenia duszpasterskie – 28 niedziela zwykła – 14.10.2012

             

 1. Dziękuję pracującym przy budowie kościoła jak i wspierającym to dzieło. Dziękuję za ofiary dziś złożone na tacę na przyłącz gazowy do kościoła. Wszystkim wymienionym składam serdeczne: Bóg zapłać! Suma w intencji dobroczyńców parafii.

 

 1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia. Również dziś jest Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o nauczycielach.

 

 1. Dziękuję młodzieży oazowej za przygotowanie dziś tekstów z nauczania bł. Jana Pawła II jak i prowadzenie modlitwy różańcowej o godz. 1600, na którą bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 1. Na Radzie Parafialnej Sekcji Budowlanej podjęliśmy decyzję o wykonaniu chodnika między kaplicą a kościołem. Są nierówności, a gdy popada deszcz to pojawiają się kałuże. Po położeniu kostki wyrównamy też teren przed kościołem do parkowania samochodów.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dzień powszedni codziennie o 1630, 1730 i dodatkowo w piątek o 1900

 

 1. Młodzież gimnazjalną klas III zapraszamy na spotkanie jutro o 1530

 

 1. Zespół Caritasu Parafialnego zapraszam na spotkanie w poniedziałek o 1845

 

 1. We wtorek 16 października – 34 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły – bł. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Tego dnia pamiętajmy również w naszych modlitwach o Ks. Arcybiskupie Józefie Michaliku z racji rocznicy jego święceń biskupich.

 

 1. W środę 17 października przypada ostatni dzień comiesięcznej Nowenny przed przyjęciem Krzyża. Z tej racji AK zaprasza na nabożeństwo Drogi krzyżowej po Mszy św., czyli ok. 1845

 

 1. W czwartek jest święto św. Łukasza. Jest to patronalne święto służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. W tym dniu zapraszam rejonowych na spotkanie o 1845

 

 1. Powstający krąg Domowego Kościoła ma już 3 młode małżeństwa. Czekamy na dalsze zgłoszenia.

 

 1. Młodzież gimnazjalną klas II zapraszamy na spotkanie w piątek o 1900

 

 1. W zakrystii można się zapisać do tworzonych nowych Róż Różańcowych męskich, żeńskich, młodzieży i dzieci.

 

 1. Msza św. w intencji uczestników wycieczki na Roztocze będzie w niedzielę 11listopada o godz. 1130

 

 1. Obecnie już toalety znajdują się pod zakrystią. Patrząc na ołtarz po lewej stronie w bocznej nawie znajduje się wejście na schody, które prowadzą do salek. Dojście jak i pomieszczenie jest oznakowane. Więc dla potrzebujących nie musi się wychodzić z budynku kościoła.

 

 1. Grupa Charytatywna przy Sanktuarium Grobu Bożego informuje, że zebraliśmy 71 ton makulatury i 3 tony butelek plastikowych. Na wybudowanie studni potrzeba 200 ton, dlatego zbiórka surowca trwa dalej i jest prowadzona we wtorki i czwartki w godz. od 800 do 1700 na parkingu SP Nr 2.

 

 1. Z prasy katolickiej polecam: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”, „Promyczek”, „Arkę” „Dominik” i gazetkę parafialną nr z października