Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 02.12.2012.

 

                                                                 

 1. Bardzo serdecznie witam w naszej wspólnocie parafialnej przedstawiciela WSD w Przemyślu – alumna Marka Szczęsnego. Taca przeznaczona jest na potrzeby tegoż seminarium. Dziś zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Dziś zbiórka do puszek przed kościołem dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Niech będzie to dla nich świąteczny dar.

 

 1. Dziękuję osobom biorącym udział w kwestach na rzecz budowy naszego kościoła, a w szczególności: Chórowi parafialnemu „Gloria” i AK. Dziękuję za Wasze zaangażowanie wynikające z wiary i ofiarowanie swego niedzielnego czasu. Dziękuję także wspierającym dzieło budowy naszej świątyni. Wszystkim wymienionym składam serdeczne: Bóg zapłać!

 

 1. Dziękuję pracującym przy wykonaniu ogrzewaniu a szczególności Firmie: Instalco, Eko-projekt, oraz p. Janowi Bucior. W piątek został podłączony gaz do kościoła i uruchomione ogrzewanie.

  

 1. Zapraszamy od jutra na Roraty, które będą o godz. 1700 dla dzieci i o 1800 drugie nabożeństwo roratnie. Na tych Mszach św. będą krótkie 3 minutowe rozważania .O 1700 dzieci przynoszą z sobą lampiony. Dzieci podczas nabożeństw będą otrzymywać obrazki. Śpiew będzie prowadziła najmłodsza schola– Iskierki, które przychodzą na 1630

 

 1. W Adwencie podejmujemy różne postanowienia, które podpowiada nam Duch Święty.

 

 1. Zespół Caritasu Parafialnego zapraszam na spotkanie w środę o 1845

 

 1. W czwartek jest św. Mikołaja, który wybiera się także do nas w odwiedziny podczas Mszy św. o godz. 1700. Rodzice, którzy by chcieli, aby ich dzieci spotkały się dodatkowo ze św. Mikołajem po Mszy św., to niech przyprowadzą swoje pociechy do salki.

 

 1. W czwartek zapraszam na spotkanie: dzieci klas II o 1630, a rejonowych na o 1845

 

 1. W piątek od godz. 900 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Po południu od 1530 możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

 

 1. Sekcję Artystyczną Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w piątek o 1900

 

 1. W sobotę jest Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Otoczmy modlitwą wszystkie niewiasty. Porządek Mszy św.: 700, 1130, 1630, 1800. Na Mszy św. o godz. 1630 dzieci klas II otrzymają medaliki.

 

 1. Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na budowę i ogrzewanie kościoła. Suma będzie sprawowana w intencji wszystkich dobroczyńców parafii.

 

 1. Rejonowi będą roznosić opłatki po II niedzieli Adwentu. Dla potrzebujących na teraz opłatki są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Za tydzień będzie zbiórka do puszek z przeznaczeniem dla Kościoła na Wschodzie.

 

 1. W zakrystii można się zapisać na płytki DVD z Nawiedzenia Krzyża. Są to 2 płyty w komplecie, cena: 20 zł oraz są do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny. Cena świecy, to koszt jednego obiadu dla dziecka: 5zł lub więcej, lampiony, stajenki Betlejemskie.

 

 1. Z prasy katolickiej polecam czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Arka”, „Dominik”, oraz kalendarz parafialny na 2013 rok