Ogłoszenia duszpasterskie 6 Niedziela zwykła- 14.02.2010

 1. Dziękuję za złożone dziś ofiary na tacę na budowę kościoła jak również wspierającym to dzieło budowy: Bóg zapłać! Suma w intencji dobroczyńców parafii. W niedzielę 26 września podczas wizytacji kanonicznej J.E. Ks. Arcybiskupa Józefa Michalika w naszej parafii będzie miało miejsce wmurowanie kamienia węgielnego w budowaną świątynię i zostanie udzielony sakrament bierzmowania młodzieży gimnazjalnej obecnie klas III i II. Odnośnie budowy świątyni to aktualnie została zakupiona blacha stalowa powlekana w kolorze wiśni po korzystnej cenie.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Kogo stać niech podejmie dar nieskorzystania z alkoholu na czas Postu lub dłużej i ofiaruje go wraz z modlitwą za osoby nadużywające alkohol i ich rodziny lub w intencji własnej. Blankiety Krucjaty Wyzwolenia Człowieka znajdują się na stoliku pod chórem. Wypełnione deklaracje składamy do skrzynki. O 1730 modlitwa różańcowa w intencji o trzeźwość naszych rodzin, parafii.
 3. Dzieci klas II SP zapraszam na spotkanie we wtorek o godz. 1700
 4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze św. będą o godz.: 700, 1130 1630 1800.Wraz z tym dniem rozpoczyna się 40 dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.
 5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 – rok życia, natomiast post ilościowy, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60 roku życia. Rodzice niech swoje dzieci, mimo ich młodego wieku, również wprowadzają w ducha pokuty.
 6. Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.
 7. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej, Gorzkich żali: dorosłych, młodzież, dzieci. Dzieci i młodzież nie są zobowiązane do uczestniczenia na nabożeństwa do parafii, z której dana osoba prowadzi lekcję religii, ale w swojej parafii. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za zmarłych lub w swojej intencji.
 8. W czasie Postu na Mszy św. wieczornej po Ewangelii będą krótkie rozważania.
 9. Nabożeństwo Drogi krzyżowej będzie:
 • Dla dorosłych w piątek o godz. 1730
 • Dla młodzieży w piątek o 1900 z obrzędem Komunii św.
 • Dla dzieci w sobotę o godz. 1700 z obrzędem Komunii św.
 1. Nabożeństwo Gorzkich żali w niedzielę o godz. 1600. Podczas tego nabożeństwa dzieci klas II otrzymają książeczki I komunijne. Po tym nabożeństwie bezpośrednio Msza św. bez kazania.
 2. Z prasy katolickiej polecam czasopisma: „Niedzielę” z albumem o św. Maksymilianie, cena: 5,90zł, „Gość Niedzielny”, „Dominik” i gazetkę parafialną numer z lutego.