Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu – 16.12.2012.

 

  1. Dziękuję Rejonowym za posługę roznoszenia opłatków. Dziękuję także za ofiary z tej racji składane na spłacenie raty za działkę. Była to kwota: 23 tyś zł. Cena za działkę wynosiła: 60 tyś zł. Połowa została zapłacona we wrześniu. Na grudzień, więc pozostało do zapłacenia: 30 tyś zł. Wszystkim wymienionym składam serdeczne: Bóg zapłać!

   

  1. W piątek 14 grudnia zostały zakończone prace przy budowie kościoła. W tym roku były one wyjątkowo długo kontynuowane ze względu na potrzebę urządzenia kotłowni i związanej z ogrzewaniem aparatury grzewczej. Dziękuję kierownictwu budowy za kierowanie pracami. Msza św. dziękczynna za błogosławieństwo Boże w budowie kościoła dziś o godz. 1130 a w intencji kierownictwa budowy w niedzielę 23 grudnia o godz. 1000

   

  1. Dziękuję za ofiarowane choinki do kościoła i wykonanie kotary. Bóg zapłać!

   

  1. Dziś kończy się czas zgłoszeń w zakrystii chorych, którzy nie są objęci, co miesięczną posługą sakramentalną. Odwiedziny chorych z Komunią św. z racji świąt w piątek od godz. 830.

   

  1. Dziś i w następną niedzielę przy kościele Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym będzie prowadzić kiermasz świąteczny ze stroikami i dekoracjami bożonarodzeniowymi.

   

  1. W poniedziałek od godz. 900 przygotowanie dekoracji świątecznej w kościele. Prośba, aby kto może, zwł. mężczyźni przyszli na chwilę do pomocy.

   

  1. W poniedziałek i wtorek Caritas Parafialny zaprasza do odebrania darów w godz. od 1500 do 1800. Dziękuję osobom z Caritasu parafialnego za przywiezienie darów z Przemyśla i ich rozdysponowanie. Bóg zapłać!

   

  1. Od 17 grudnia przygotowujemy się już bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia.

   

  1. W dzień powszedni wieczorem będzie tylko jedna Msza św. roratnia o godz. 1800 ze względu na spowiedzi w sąsiednich parafiach. Dzieci proszone są, aby przychodziły na tę właśnie godzinę.

   

  1. Spowiedź świąteczna u nas będzie w piątek od 900 do 1200 i od 1400 do 1800 z przerwą  od 1600 do 1630. Rano nie będzie Mszy św. o 630, ale o 830. Módlmy się o dobrą spowiedź jak i za posługujących w konfesjonałach kapłanów. Mam prośbę do Was, aby nie odkładać spowiedzi na następny dzień nie stać w długich kolejkach u sąsiadów, gdyż posługujący w konfesjonałach są ci sami kapłani z dekanatu.

   

  1. W zakrystii można się zapisać na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 9 do 16 lutego, organizowaną z naszej parafii. Koszt: ok. 3.000 zł. Więcej szczegółów w późniejszym czasie.

   

  1. Z prasy katolickiej polecam czasopisma: „Niedzielę”, „Miłujcie się”, „Gość Niedzielny”, Cuda i łaski Boże”, „Dominik”, „Promyczek” oraz gazetkę parafialną numer świąteczny. Jest też kalendarz parafialny na następny rok.

   

  1. W zakrystii są do odebrania płytki DVD z Nawiedzenia Krzyża dla tych, którzy się zapisali. Można także jeszcze się zapisać. Przypomnę 2 płytki, cena: 20zł. W zakrystii są także do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny, szopki Betlejemskie i opłatki, kto potrzebuje.