Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu – 23.12.2012

 1. Pragnę wyrazić Wam wielką wdzięczność za tak liczny udział w sakramencie pojednania. Dziękuję za ofiarowane choinki do kościoła. Dziękuję pracującym przy wykonaniu pięknej dekoracji świątecznej. Szczególne podziękowanie dla panów Wiesława i Bogdana, którzy co roku dbają o to, aby coraz więcej elementów ruchomych było w szopce. Bóg zapłać!

 

 1. Dziś przypada rocznica święceń biskupich a jutro dzień imienin ks. bpa Adama Szala. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

 1. Jutro jest Wigilia. Msza św. tylko rano o 630. W Wigilię – według polskiej tradycji – zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Pamiętajmy o modlitwie, czytaniu Pisma św., śpiewaniu kolęd. Wykluczamy alkohol.

 

 1. Zapraszamy na Pasterkę. Taca z Pasterki przeznaczona jest Fundusz Ochrony Życia w Archidiecezji. Nie będzie w tym roku łamania się opłatkiem przed Pasterką. Będzie inaczej.

 

 1. We wtorek jest Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy świętych niedzielny z wyj., że nie będzie Mszy św. o 1600. Taca przeznaczona będzie na budowę kościoła. W tym dniu z racji trwającego Roku Wiary jest możliwość zyskania odpustu zupełnego, od kary doczesnej za swoje grzechy lub ofiarować go za dusze wiernych zmarłych.

 

 1. W środę drugi dzień świąt – św. Szczepana porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

 

 1. Komunikat

 

 1. W zakrystii można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 9 do 16 lutego, organizowaną z naszej parafii. Koszt: ok. 3.000 zł. Jest to dobra cenowo oferta i warto z niej skorzystać, aby w Roku Wiary być w miejscach życia naszego Zbawiciela. Z pewnością posłuży ten wyjazd do umocnienia wiary.

 

 1. W zakrystii są do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny i opłatki, kto potrzebuje.

 

 1. Z prasy katolickiej polecam czasopisma: „Niedzielę” nr podwójny, cena: 8 zł, „Gość Niedzielny”, cena: 7 zł, „Dominik”, oraz gazetkę parafialną numer świąteczny.

 

 1. P. Bóg wezwał do Siebie z naszej wspólnoty parafialnej Stanisława Pieniążek z Osiedla Misiągiewicza. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: Anioł Pański …