Ogłoszenia duszpasterskie – III niedziela zwykła – 27.01.2013.

 

                                

  1. Na spotkaniu Sekcji Budowlanej Rady Parafialnej wraz z kierownictwem budowy przyjęliśmy harmonogram prac na ten rok. Po spłaceniu zadłużenia wykonany instalację odprowadzającą deszczówkę, demontaż kaplicy, ocieplenie stropu kościoła i chodnik procesyjny wokół kościoła. Dziękuję wszystkim wspierającym dzieło budowy.

   

  1. Dziś zapraszamy na Koncert Kolęd i Pastorałek do Miejskiego Ośrodka Kultury w godz. od 1600 do 1830 na wielbienie Jezusa. Mamy bogactwo uczestników: 5 chórów, uczniowie ze Szkoły Muzycznej i Gimnazjum w Przeworsku, zespoły z Miejskiego Ośrodka Kultury, schole z różnych parafii i nasza diakonia muzyczna. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą służyły na budowę kościoła.

   

  1. Nasi ministranci ze SP w rozgrywkach w piłce nożnej zdobyli I miejsce w dekanacie. Gratulujemy im osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów nie tylko zresztą w piłce nożnej. Szczęść Boże !

   

  1. Zapraszamy młodzież gimnazjalną na spotkania formacyjne o godz. 1645, kl. I w poniedziałek, a kl. II we wtorek.

   

  1. W piątek od godz. 900 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Po południu od 1530 możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

   

  1. W sobotę jest Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. będą: o godz. 700, 1130, 1630, 1800. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Dziękując Panu Bogu za dar powołań módlmy się także o nowe powołania. Taca przeznaczona będzie na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w naszej Archidiecezji.

   

  1. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

   

  1. Nauki przedmałżeńskie rozpoczną się w naszym kościele w poniedziałek 18 lutego. Spotkania będą w poniedziałek, środę, sobotę o godz. 1830 przez 3 tygodnie.

   

  1. Stowarzyszenie Kulturalne „Gloria” organizuje pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych „Pit” dla osób potrzebujących takiej pomocy. Dyżury będą trwać w miesiącach: luty, marzec i kwiecień – dwa razy w tygodniu we wtorki i piątki, w godz. od 1600 do 1800 w kancelarii parafialnej. Po wypełnieniu formularzy na miejscu i podpisaniu – organizatorzy przekażą zeznania podatkowe do Urzędu Skarbowego w Przeworsku. Przyjdź, skorzystaj z pomocy i przekaż 1% należnego podatku na pomoc organizacyjną, związaną z budową kościoła.

   

  1. W piątek odbyło się spotkanie księży i katechetów odpowiedzialnych za organizację Spotkania Młodych w przeworskich parafiach. Dziękujemy za dobre serce tym, którzy przyjmą młodzież i prosimy o rozważenie przyjęcia młodzieży do swoich domów, mieszkań na dwa noclegi. Deklaracje o przyjęciu znajdują się na stoliku pod chórem.

   

  1. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajduje się artykuł poświęcony
   ogólnopolskiemu wnioskowi o referendum:" Ratuj Maluchy i starsze dzieci też". Wniosek dotyczy m.in. zniesienia obowiązku szkolnego dla sześciolatków, powstrzymania likwidacji szkól oraz przywrócenia pełnego kursu historii i innych przedmiotów w liceach ogólnokształcących.

   

  1. Z prasy katolickiej polecam czasopisma: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny” z płytą DVD „Ludzie Boga”, cena: 4,50zł

   

  1. Polecajmy miłosierdziu Bożemu naszą parafiankę śp. Teresę Rosadzinską z ul. 11 Listopada i śp. Prymasa kard. Józefa Glempa: Anioł Pański …