Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 17.02.2013.

 

 1. Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 1600, podczas którego będzie wręczenie książeczek dzieciom klas II. Taca zbierana podczas tego nabożeństwa przeznaczona jest na urządzenie ciemnicy i Bożego Grobu. Po tym nabożeństwie bezpośrednio Msza św. bez kazania.

                                 

 1. Caritas Parafialny zaprasza po odebranie darów w poniedziałek i wtorek w godzinach od 1500 do 1800. Dziękuję osobom z Caritasu za przywiezienie darów z Przemyśla.

 

 1. Nauki przedmałżeńskie zaczynają się jutro w kościele o godz. 1830. Zapisy podczas spotkaniu.

 

 1. Rejonowych zapraszam na spotkanie w czwartek o 1830

 

 1. W piątek o godz. 1700 powitamy w parafii Krzyż, który towarzyszy podczas Spotkania Młodych naszej archidiecezji. O 1730 nabożeństwo Drogi krzyżowej. Zapraszamy.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej z obrzędem Komunii św.: w piątek o 1900 dla młodzieży oraz w sobotę o godz. 1700 dla dzieci.

 

 1. W następną niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla misji.

 

 1. Przypomnienie, że nasze Stowarzyszenie „Gloria” organizuje pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych „PIT”. Dyżury – dwa razy w tygodniu we wtorki i piątki w godz. od 1600 do 1800 – w kancelarii parafialnej w miesiącach: od lutego do kwietnia. Po wypełnieniu formularzy na miejscu i podpisaniu – organizatorzy przekażą zeznania podatkowe do Urzędu Skarbowego w Przeworsku. Przyjdź, skorzystaj z pomocy i przekaż 1% należnego podatku na pomoc organizacyjną, związaną z budową kościoła.

 

 1. Dziękujemy tym, którzy przyjęli młodzież i prosimy o dalsze zgłoszenia.

 

 1. Grupa Charytatywna przy Bazylice Przeworskiej dziękuje za dar złożonej makulatury i butelek plastikowych. Informuje, że uzyskano niezbędną kwotę do wybudowania studni. Trwa nadal akcja pozyskiwania tych surowców wtórnych na budowę drugiej studni oraz na potrzeby kościołów na wschodzie.

 

 1. Studio Akustyki Słuchu Echo w Przeworsku na przeciw budynku szpitala zaprasza na bezpłatne badanie słuchu. Szczegóły w gablocie.

 

 1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”, gazetkę parafialną numer z lutego.