Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna – 28.04.2013

 

                                                                        

  1. Dziś jest zbiórka do puszek na fanty na nasz festyn parafialny, który będzie w niedzielę 12 maja.

   

  1. W środę 1 maja początek nabożeństw majowych. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy w dzień powszedni o 1800 i później Msza św. Dodatkowo dla młodzieży i tych, którym ta forma odpowiada w piątek o 2015 z obrzędem Komunii św., a w niedzielę o 1600

   

  1. Dzieci klas II zapraszamy na spotkanie w poniedziałek i wtorek, czwartek o 1630

   

  1. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. U nas porządek Mszy św. niedzielny. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z racji Roku Wiary można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ze względu na to, że jest to równocześnie I piątek miesiąca możliwość skorzystania z sakramentu pojednania 20 minut przed każdą Mszą św. O 930 w Klasztorze Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz miasta i przejście pod tablicę upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

   

  1. W sobotę od godz. 800 zapraszamy rodziców dzieci klas II na przygotowanie kościoła  do Uroczystości I Komunijnej. Dzieci w tym dniu zapraszamy na spotkanie o godz. 1500. Od 1630 do 1800 spowiedź dzieci klas II i ich rodzin.

   

  1. W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 900 i zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 1800

   

  1. W następną niedzielę I Komunia św. dzieci klas II o 1130. Jest 54 pociechy. Polecajmy ich w naszych modlitwach. Podczas uroczystości wykonywanie zdjęć i filmowanie tylko przez zamówioną firmę. Natomiast przed kościołem można korzystać z własnego sprzętu w tym zakresie.

   

  1. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych dla osób dorosłych wyjątkowo po Mszy św. o godz. 830

   

  1. Od poniedziałku 6 maja nabożeństwa wieczorne w dzień powszedni jak i niedziele o godz. 1900

   

  1. W zakrystii można się zapisać na wycieczkę organizowaną z naszej parafii do Wieliczki i na Wawel w sobotę 15 czerwca.

   

  1. Jeśli ktoś nie rozliczył się z Urzędem Skarbowym, to zapraszamy także emerytów, rencistów a szczególnie te osoby, które rozliczył ZUS w celu przekazania 1% swojego podatku jeszcze w poniedziałek i wtorki w godz. od 1600 do 1800 do kancelarii parafialnej.

   

  1. Komunikat

   

  1. Parafia Rozbórz organizuje Pielgrzymkę do Rzymu w dniach 13 do 19 czerwca. Koszt: 1300 zł. Szczegóły w gablocie.

   

  1. Z czasopism katolickich polecamy: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”, „ Chrystus i Ty” i gazetkę parafialną nr z maja bogato ilustrowany.