Ogłoszenia duszpasterskie – 21 niedziela zwykła – 25.08.2013

                                  

  1. Witam bardzo serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej ks. Daniela Odor, naszego wikariusza. Przychodzi on do nas z Parafii Chrystusa Króla z Jarosławia, a pochodzi z Parafii Katedralnej Przemyślu. Gdy posługiwałem w tej parafii jako wikariusz, to ks. Daniel jako młodzieniec uczęszczał na spotkania oazowe i grupy Taize. Życzę Ci ks. Danielu, abyś dobrze się czuł pośród nas, a P. Bóg niech Ci hojnie błogosławi, a przez Twoją posługę ubogaca parafię. Szczęść Boże!

 

  1. Dziękuję o. Radosławowi Kramarskiemu naszemu parafianinowi przeżywającemu czas urlopu za posługę głoszenia słowa Bożego. Aktualnie jest proboszczem Parafii Dąbrowa Górnicza. Bóg zapłać!

 

  1. Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 1600 rozpocznie po pielgrzymkowe spotkanie uczestników pielgrzymki do Ziemi świętej, która była organizowana z naszej parafii.

 

  1. Dziękuję rejonowym za posługę przy II kolejce do pracy. Dziękuję za złożone ofiary. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w piątek w prace porządkowe po zakończeniu białkowania prezbiterium. Wszystkim wymienionym składam serdeczne: Bóg zapłać! Zebrano kwotę: 31 tyś zł, która posłuży na wykonanie instalacji wentylacyjnej kościoła, której prace rozpoczną się już jutro oraz docieplenie stropu – 15 styropian i 5 wełna mineralna, który będzie wykonywany po zakończeniu białkowania kościoła.

 

  1. Jutro Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św.: 630 i 1900

 

  1. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych .

 

  1. Od niedzieli 1 września będzie już Msza św. o godz. 1600 i Msze św. wieczorne w niedzielę jak i w dzień powszedni o 1800

 

  1. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w poniedziałek 2 września: w SP Nr 2  o godz. 845 zbiórka przed szkołą, następnie o 900 Msza św. w Klasztorze; natomiast dla gimnazjum o godz. 900 Msza św. w naszym kościele.

 

  1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”.

 

  1. Polećmy ks. Daniela, Jego posługiwanie opiece Matki Bożej: Pod twoją obronę…