Ogłoszenia duszpasterskie – 23 Niedziela zwykła – 08.09.2013.

 

 1. Dziękuję za złożone dziś ofiary na tacę z przeznaczeniem na wykonanie chodnika procesyjnego wokół kościoła. Bóg zapłać! Suma w intencji dobroczyńców parafii.

 

 1. Przypominam, że Msze św. wieczorne w dzień powszedni jak i w niedzielę o godz. 1800 W niedzielę jest także Msza św. o godz. 1600  Zapraszamy na przebywanie z P. Jezusem podczas adoracji od poniedziałku do soboty w godz. 1730 – 1800

 

 1. W związku ze zmianą godzin Mszy św. wieczornych następuje też przesunięcie o godzinę pracy  w kancelarii, czyli poniedziałek, wtorek i środa po Mszy św. do godz. 1930 a w czwartki od 1630 do 1730

 

 1. P. Jadwiga Szklarz-Michalicha zmieniła ustną zgodę sprzed kilku lat na przejazd przez jej parcelę i zagrodziła. Jak na razie nie jest zainteresowana wyrażeniem dalszej zgody na przejazd czy dzierżawę, ale pragnie sprzedać tę parcelę, oczekując 180 tyś zł. Na stan obecny nie stać nas na taką kwotę. Proszę więc korzystać na przejazd samochodem chodnikiem od osiedla. Polecajmy w naszych modlitwach także tę sprawę. Radę Parafialną Sekcję Budowlaną zapraszam na spotkanie w czwartek o 1830.

 

 1. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie w środę o 1700, a ministrantów i lektorów na 1850

 

 1. Rodziców dzieci klas II SP Nr 1 i 2, zapraszam na spotkanie w środę o godz. 1850, aby zapisać swoje pociechy na katechezę parafialną przygotowującą do I Komunii św. Na to spotkanie zapraszam tylko rodziców, gdyż będzie ono poświęcone relacjom małżeńskim i rodzinnym. Dla dzieci będzie spotkanie            w następnym tygodniu. Przypomnę, że miejscem przyjmowania sakramentów: I spowiedzi i Komunii św. oraz przygotowania do nich jest parafia, do której się należy. Proszę równocześnie rodziców, aby podjęli trud odnalezienia się w swojej parafii, mimo że obecnie sporadycznie tu uczęszczają. I Komunia św. jest ku temu dobrą okazją. To rodzice wychowują i prowadzą swoje pociechy.

 

 1. Małżonków, którzy wyrazili chęć wzrastania w nowym kręgu Domowego Kościoła zapraszamy na krótkie spotkanie organizacyjne w czwartek o godz. 1830 W dniu także zaprasza na próby o 1900 nasza Parafialna Diakonia Muzyczna.

 

 1. W sobotę jest święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z racji Roku Wiary można zyskać odpust zupełny. W tym dniu schole zapraszają na spotkanie: Iskierki – szkoła podstawowa na 1100, Te Deum – gimnazjum i szkoła średnia o 1730

 

 1. W zakrystii można się zapisać na autokarową Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca, która odbędzie się w sobotę 28 września do Łańcuta. Koszt:5zł. Zapisy do soboty 21 września.

 

 1. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie od poniedziałku 16 września na placu obok kościoła. A więc można pozostawić: pralki, lodówki, telewizory, kuchenki, sprzęt AGD itp.

 

 1. W następną niedzielę zapraszamy na XII Festyn Parafialny od godz. 1530. W programie gry i zabawy integracyjne. Wszystkie konkurencje z nagrodami. Występy dzieci i młodzieży. Będzie licytacja wartościowych przedmiotów. Zjeżdżalnia, trampolina, domowe wypieki, bigos, kiełbasa z grilla. Od 1900 do 2200 zabawa taneczna. Gra zespół „Metro”. Dochód przeznaczony jest na budowę kościoła. Po południu nie będzie Mszy św. W związku z tym, że ostatnio domowe wypieki miały bardzo wielkie powodzenie, dlatego prośba o wsparcie swoimi wypiekami, kto będzie mógł i przywiezienie w niedzielę w godz. 1500 -1600 do salki obok kancelarii.

 

 1. W sobotę 21 września wyruszy nasza I Parafialna Piesza Pielgrzymka do Jodłowki o uproszenie łask na początek pracy duszpasterskiej w nowym roku szkolnym w życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym. Wyjście o godz. 900. Jest to odcinek 24 km. Na trasie zaplanowane są 2 postoje. O godz. 1500 Msza św.  w Sanktuarium w Jodłówce. Powrót autokarem. Koszty organizacyjne 10 zł: to ubezpieczenie 2 zł – stąd przy zapisie potrzebne jest PESEL oraz przejazd autokarem z powrotem 8 zł. Jeśli ktoś będzie wracał swoim środkiem transportu, to wpłaca tylko 2 zł na ubezpieczenie. Zapraszamy wszystkich, kto tylko będzie mógł wędrować. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Z naszej parafii jest organizowana jednodniowa wycieczka w Bieszczady na Połoninę Wetlińską w sobotę 12 października. Wyjazd 715, powrót ok. 2000. Koszt: 30 zł. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny” i gazetkę parafialną nr z września