Ogłoszenia duszpasterskie – 24 niedziela zwykła – 15.09.2013.

1.      Dziś niedziela środków społecznego przekazu. Naszą modlitwą i troską materialną obejmujemy wszystkich pracowników mediów, zwł. katolickich. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na radio Fara.

 

2.      Dziś zapraszamy na Festyn Parafialny od godz. 1530. W programie gry i zabawy integracyjne. Występy dzieci i młodzieży. Domowe wypieki, bigos, kiełbasa z grilla. Aukcja różnych rzeczy. Od 1900 do 2200 zabawa taneczna. Gra zespół „Metro”. Dochód przeznaczony jest na budowę kościoła. Po południu nie będzie Mszy św. Kto może wesprzeć swymi wypiekami festyn, to niech przyniesie je do salki obok kancelarii w godz. od 1500do 1600

 

3.      We wtorek o godz. 1100 Mszą św. w naszym kościele rozpoczyna się Uroczystość Sadzenia Katyńskiego Dębu Pamięci. Szczegóły na plakacie.

 

4.      Dziękuję rodzicom dzieci klas II za podjęty trud odnalezienia się w parafii, za ich obecność na spotkaniu. Zapraszam rodziców dzieci klas II obecnych na spotkaniu w ubiegłym tygodniu jak i również tych, którzy byli przeszkodzeni ze swoimi pociechami – w środę o godz. 1630. Na to spotkanie proszona jest także schola „Iskierki”. W tym dniu jest święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży. Próba chóru o 1850

 

5.      Od środy 18 września do końca września będzie można składać na placu obok kościoła  zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny: pralki, lodówki, telewizory, kuchenki, sprzęt AGD itp. Ci którzy potrzebują pomocy w dostarczeniu sprzętu, to proszeni są o zgłoszenie w zakrystii. Mogą także w/w sprzęt składać firmy, które otrzymają odpowiedni dokument o likwidacji sprzętu.

 

6.      W sobotę jest święto św. Mateusza i w tym dniu wyruszy nasza I Parafialna Piesza Pielgrzymka do Jodłowki o uproszenie łask. Wyjście o godz. 900. Jest to odcinek 24 km. O godz. 1500 Msza św.  w Sanktuarium w Jodłówce. Powrót autokarem. Koszty organizacyjne 10 zł: w tym  ubezpieczenie 2 zł – stąd przy zapisie potrzebne jest PESEL oraz przejazd autokarem z powrotem 8 zł. Zapraszamy wszystkich, kto tylko będzie mógł wędrować. Zapisy w zakrystii do środy włącznie. Na stan obecny jest 90 zgłoszeń. Kto nie może wędrować pieszo, to niech przyjedzie na godz. 1500 do Jodłowki.

 

7.      W związku z kwestą na budowę naszego kościoła w Bazylice Przeworskiej w niedzielę 22 września potrzebna jest pomoc przy kwestowaniu do puszek. Jest to miejscu a więc można sobie wybrać godziny i podejść na chwilę. Osoby z AK nie są w stanie objąć całego dnia. Stąd prośba o posługę. Zapisy w zakrystii.

 

8.      W zakrystii można się zapisać na: Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Łańcuta w sobotę 28 września, koszt: 5zł. Zapisy do soboty 21 września oraz wycieczkę w Bieszczady na Połoninę Wetlińską w sobotę 12 października. Wyjazd 715, powrót ok. 2000. Koszt: 30 zł.

 

9.      Zarząd Związku Sybiraków zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 17 września o godz. 1000 w Opactwie w Jarosławiu.

 

10.  Policja przestrzega przed osobami, które podają się za przedstawicieli gazowni, elektrowni czy innych instytucji prosząc o okazanie aktualnie opłaconych rachunków. Okazując rachunki tym, samym wskazujemy miejsca przechowywania pieniędzy. Sprawcy wykorzystując nieuwagę domowników dokonują kradzieży. W przypadku pojawienia się osób podejrzanych należy powiadomić policję.

 

11.  Z prasy katolickiej polecam czasopisma: „Niedzielę”, Gość Niedzielny”, „Promyczek”, oraz gazetkę parafialną nr z września.