Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Wszystkich Świętych 01.XI.2013

 1. Dziś porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę z wyj., że nie będzie Mszy św. o godz. 1600. O godz. 1400 będzie Msza św. na nowym cmentarzu za zmarłych tam spoczywających i po niej procesja. W tym dniu na cmentarzach odbywa się kwesta na rzecz Caritasu.

 

 1. Wykonaną drogą za dzwonnicą można już przejeżdżać samochodem od strony osiedla  i parkować na placu przed kościołem prostopadle do fundamentów po kaplicy. Prace wprawdzie jeszcze nie są zakończone, ale to co zostało już wykonane niech służy.

 

 1. Jutro jest Dzień Zaduszny – dzień szczególnej pamięci o zmarłych. Porządek Mszy św.: 700, 1630, 1800 . Msze św. w intencji wszystkich wiernych zmarłych będą odprawiane o każdej wymienionej godzinie. Od godz. 900 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

 

 1. Jutro także zapraszamy na inscenizację: „Misterium życia i śmierci” przygotowaną przez naszą młodzież o godz. 1830

 

 1. W dniach od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny. W następne dni listopada już tylko odpust cząstkowy i ofiarować go zmarłych pod zwykłymi warunkami. Przypomnę:
 • Stan łaski uświęcającej i przyjęcie Jezusa w Komunii św.
 • Wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego
 • Nawiedzenie cmentarza Odmówienie: Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca św.

 

 1. Zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłych polecanych w wypominkach  w dzień powszedni oraz w niedzielę o godz. 1730

 

 1. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. W najbliższy czwartek 7 listopada o godz. 19.00 będziemy gościć w parafii Witka Wilka zaangażowanego w posługę ewangelizacji i modlitwy. Zapraszamy wszystkich na to spotkanie. Nasz gość jest mężem i ojcem 4 dzieci, więc tematyka spotkania i świadectwa będzie na pewno bliska naszemu zmaganiu z codziennymi sprawami. Pan Bóg potwierdza także jego posługę świadectwami uzdrowienia.

 

 1. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”, „Arka”, gazetkę parafialną nr z listopada i kalendarz parafialny na 2014 rok, cena: 3zł.