Wieczór Uwielbienia – świadectwo

W piątkowy wieczór 11 października w naszej parafii p.w Chrystusa Króla w Przeworsku odbył się pierwszy Wieczór Uwielbienia.
Spotkanie przebiegało pod hasłem "Jezus leczy złamanych" i na to wydarzenie byliśmy zaproszeni my wszyscy: młodzi, starsi, dzieci, chorzy, samotni, rodziny, bracia,kapłani, siostry, słabi, mocni. Tego dnia Pan Jezus chciał leczyć nas z naszych dolegliwości, z naszych uzależnień i złych przyzwyczajeń.
Wszyscy zgromadzeni modliliśmy się przed najważniejszym wydarzeniem tego wieczoru, którym była Eucharystia. Diakonia muzyczna oraz Odnowa w Duchu Świętym wprowadziły nas w modlitewne czuwanie. Po wspólnym wprowadzeniu została przedstawiona pantomima ukazująca scenę uzdrowienia chromego, którą przygotowała młodzież należąca do Ruchu Świtało-Życie.
Pan Jezus leczył nas poprzez swoje słowo, które kierował do nas podczas Eucharystii. Po Uczcie słowa nastąpiło nałożenie rąk nad każdym uczestnikiem , oddawaliśmy Panu Bogu swoje dolegliwości i słabości. Później kapłani odmówili modlitwę nad olejami i zostaliśmy nimi namaszczeni. Po komunii pod dwoma postaciami ciała i krwi Pańskiej nastąpiło Uwielbienie Boga Ojca za ofiarę Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym. Wszyscy wspólnie zjednoczeni wielbiliśmy Boga w żywych Świątyniach naszych serc wyśpiewując Jemu chwałę. Jestem wdzięczna Bogu za laskę uwielbiania Go we wspólnocie ludu Bożego. Ze swojej strony chciałabym zaprosić Was na kolejny wieczór Uwielbienia, który odbędzie się 13 grudnia. Pozwól Panu Jezusowi działać w Twoim życiu. Pozdrawiam w Panu.

Sabina