Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Ofiarowania Pańskiego – 02.02.2014

 

  1. Dziś na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Taca przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych i na potrzeby archidiecezji. Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.

          

  1. Na spotkaniu Rady Parafialnej Sekcji Budowlanej zostały ustalone prace na bieżący rok. Są nimi: wykonanie dalszej części drogi wraz z parkingiem wzdłuż parceli parafialnej, prace wewnątrz domu parafialnego oraz przygotowanie projektu ołtarza głównego. Co do tej ostatniej wymienionej inwestycji, to pragnę poinformować, że takowo spotkanie już miało miejsce. Gdy po korekcie zostaną przedstawione kolejne propozycje projektu ołtarza głównego, to zostaną one umieszczone w gablocie jak i na naszej stronie parafialnej do konsultacji. Z pewnością w ołtarzu głównym naczelne miejsce będzie zajmowała rzeźba z drewna: figura Chrystusa Króla z rozłożonymi rękami przygarniającymi ludzi. Dopiero po wykonaniu ołtarza głównego zostanie wykonany projekt całości wnętrza świątyni, czyli: malowanie, ołtarz boczny, witraże, posadzka itd. To również będzie konsultowane w parafii. Tak więc przed nami wielka możliwość tworzenia a równocześnie też odpowiedzialność za to co czynimy, gdyż to pozostanie już na przyszłość.

 

  1. W poniedziałek od godz. 900 będzie demontaż dekoracji świątecznej. Zapraszamy do pomocy osoby dysponujące chwilą wolnego czasu zwł. mężczyzn, którzy będą mogli posłużyć przy wspomnianych pracach.

 

  1. Spotkanie AK w środę o godz. 1845

 

  1. Zebranie wiejskie w Rozborzu w środę o godz. 1800 w WDK.

 

  1. Rodziców młodzieży klasy III gimnazjum zapraszamy na spotkanie w związku z sakramentem bierzmowania w czwartek o godz. 1830

 

  1. W piątek od godz. 900 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną a od godz. 1530 do 1800 okazja do skorzystania z sakramentu pojednania.

 

  1. Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła. Suma  w intencji dobroczyńców parafii.

 

  1. Z Parafii Św. Barbary w Przeworsku jest organizowana pielgrzymka do Ziemi świętej w dniach: 16-23 marca. Szczegóły u o. Gwardiana.

 

  1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”, „Arkę”.