Ogłoszenia duszpasterskie – Środa Popielcowa – 05.03.2014

 

 1. Dziękuję Sekcji Artystycznej za wykonanie pięknej dekoracji na czas Postu: Bóg zapłać! Dziś Msze św. będą o godz.: 700, 1130 1630 1800

 

 1. Dziś obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 – rok życia, natomiast post ilościowy, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60. Rodzice niech swoje dzieci, mimo ich młodego wieku, również wprowadzają w ducha pokuty.

                                                               

 1. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zwraca się z prośbą, aby dzisiejszy post wraz z modlitwą ofiarować w intencji pokoju w Republice Środkowoafrykańskiej.

 

 1. Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.

 

 1. Dziś zapraszamy na spotkanie: dzieci klas II o godz. 1600 a młodzież klas I gimnazjum na Mszę św. o godz. 1800

 

 1. AK zapraszamy na spotkanie w jutro o godz. 1830

 

 1. W piątek od godz. 900 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną a od 1530 możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

 

 1. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek: dla dorosłych o godz. 1730; dla młodzieży  o 1900 z obrzędem Komunii św.; a dla dzieci w sobotę o godz. 1700  także z obrzędem Komunii św. Za udział  w tym nabożeństwie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Nabożeństwo Gorzkich żali w niedzielę o godz. 1600. Podczas tego nabożeństwa dzieci klas II otrzymają książeczki I komunijne. Po tym nabożeństwie bezpośrednio Msza św. bez kazania.

 

 1. Taca z najbliższej niedzieli przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Suma w intencji dobroczyńców parafii.

                       

 1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedzielę”, „Miłujcie się” „Arkę” i gazetkę parafialną numer z marca.