Ogłoszenia duszpasterskie –V niedziela Wielkiego Postu– 06.04.2014

    

 1. Witam bardzo serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcjonistę ks. prał. dr Piotra Kandefera, prefekta WSD w Przemyślu. Polecajmy jego osobę jak i wszystkich korzystających z daru rekolekcji w naszych modlitwach. Dziś porządek Mszy św. i nabożeństwa bez zmian. Od jutra do środy nie będzie Mszy św. rano. Natomiast po południu będą o 1700 i 1900 z nauką rekolekcyjną. Dodatkowo o godz. 2000: w poniedziałek nauka stanowa dla małżeństw, we wtorek dla młodzieży: gimnazjalnej, szk. średniej, studiującej i pracującej a w środę o 1600 nauka dla dzieci. W środę zakończenie rekolekcji. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby tychże rekolekcji. Program rekolekcji jest w: gablocie, gazetce i na stronie parafialnej w Internecie. Natomiast sakrament pojednania będzie jak zwykle w Wielki Poniedziałek, tj. 14 kwietnia.

 

 1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych, a taca przeznaczona jest na Seminarium.

 

 1. Dziękuje za złożone tydzień temu ofiary do puszek dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Była to kwota: 2.520 zł. Dziękuję także osobom z Caritasu parafialnego za rozdysponowanie tej kwoty. Wszystkim wymienionym składam serdeczne: Bóg zapłać!

 

 1. Zapraszamy emerytów i rencistów, którzy nie przekazali jeszcze 1% podatku we wtorki i soboty w godz. 1600 do1800 w celu rozliczenia zeznań podatkowych PIT

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o 1730 i w sobotę o 1700

 

 1. Zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia w piątek o godz. 1930. Temat przewodni: Jestem Synem Bożym. Będzie nabożeństwo do Ducha Św., Eucharystia, adoracja Najśw. Sakramentu.

 

 1. Spotkanie Straży Grobowej w sobotę o godz. 1500

 

 1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na hospicjum Caritasu w Krośnie, a taca przeznaczona będzie na budowę naszego kościoła. W Klasztorze o godz. 1400 Misterium Męki Pańskiej.

 

 1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed świętami w Wielki Poniedziałek, tj. 14 kwietnia od godz. 800 Do następnej niedzieli zgłaszamy w zakrystii dodatkowo tych chorych, którzy nie są objęci tą posługą z racji I piątków miesiąca.

 

 1. W zakrystii są do nabycia baranki i paschaliki na stół wielkanocny.

 

 1. Burmistrz Miasta Przeworska serdecznie zaprasza miłośników biegania do udziału w "Biegu po kremówkę", mającym na celu uczczenie kanonizacji bł. Jana Pawła II. Bieg odbędzie się 26 kwietnia.  Przyjmowanie zgłoszeń do 14 kwietnia. Regulamin i karty zgłoszeń są do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miasta oraz w ratuszu w Referacie Promocji.

 

 1. Przeworska Grupa Biegowa zaprasza na II Wielkanocny Bieg EMAUS 21 kwietnia o godz. 1300 spod Przeworskiej Bazyliki. Meta w Jarosławskim Opactwie. Szczegóły i zapisy na stronie tego opactwa.

 

 1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedziela”, „Goś Niedzielny”, „Charyzmat” „Chrystus i Ty” oraz gazetka parafialna numer świąteczny.