Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 15.06.2014

 

  1. Dziś budowę naszego kościoła wspiera Parafia Krościenko Wyżne. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

 

  1. W czwartek Boże Ciało. Msze św. u nas będą o godz.: 700, 830, 1600, 1900. W tym dniu nie będzie u nas procesji z Najśw. Sakr. na nabożeństwie o godz. 1600. Natomiast po Mszy św. o 930 w Klasztorze wyruszy procesja z Najśw. Sakr. ulicami miasta. Nasza parafia odpowiada za I ołtarz. W tym dniu w Rzeszowie w Parku Sybiraków Koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Początek godz. 1900 Możliwość wyjazdu z naszej parafii. Zapisy w zakrystii. Koszt: 10zł.

 

  1. W czasie Oktawy Bożego Ciała procesja z Najśw. Sakr. po Mszy św. o godz.1900 Proszę dzieci do sypania kwiatów. Dzieci klas II aby przyszły w strojach I komunijnych. Podobnie na naszą Parafialną Procesję Eucharystyczną. Proszę także służbę liturgiczną do posługi.

 

  1. Za tydzień  będzie nasza Parafialna Procesja Eucharystyczna  po Mszy św. o godz. 1000. Prosimy nie tylko o przygotowanie ołtarzy, ale także przyozdobienie domów na trasie procesji. Procesja – jest wyrazem naszej wdzięczności za obecność Jezusa pośród nas i będziemy Go prosić o Jego błogosławieństwo. Pójdziemy wzdłuż bloku nr 16 i przy tym bloku będzie I ołtarz. Za jego przygotowanie odpowiadają mieszkańcy tego bloku. Przed budynkiem gimnazjum skręcamy w lewo i na bloku nr 26A będzie II ołtarz. Za jego przygotowanie odpowiadają mieszkańcy bloków nr 26 i 26A. Następnie udamy się na ul. Pszenną i tu będzie III ołtarz przy posesji p. Kosmala. Za jego przygotowanie odpowiadają mieszkańcy tej ulicy. Na ul. Rolskiego IV ołtarz będzie przy posesji p. Kruk. Za jego przygotowanie odpowiadają mieszkańcy tej ulicy. Prosimy, aby na trasie procesji nie parkować samochodów. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o 1130.

 

5.        W niedzielę 6 lipca po Mszy św. o godz. 630 z Przeworskiej Bazyliki do Pani Jasnogórskiej wyruszą pielgrzymi w grupie św. Rafała Kalinowskiego. Do następnej niedzieli można dokonać zapisu w zakrystii – także dotyczy to tych, którzy nie mogą wyruszyć na pątniczy szlak i chcieliby duchowo pielgrzymować. Istnieje też możliwość polecenia swojej intencji modlitwie pielgrzymów na wcześniej wypełnionym formularzu w zakrystii, a przy tym dobrowolnego złożenia ofiary jako daru, który umożliwi wsparcie dzieła pielgrzymki. Szczegółowe informacje przy zapisie.

 

  1. Na stoliku pod chórem można złożyć podpis jako wyraz poparcia pod obywatelskim projektem ustawy „stop pedofilii”, który ma na celu ochronę dzieci przed demoralizacją i wpływami ideologii gender.

 

  1. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Przeworskie Centrum Rehabilitacji zaprasza pacjentów do nowopowstałej Poradni Rehabilitacji przy ul. Słowackiego 22a w Przeworsku, która rozpocznie swoją działalność z dniem 1 lipca, br. w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 

  1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Cuda i łaski Boże”, „Promyczek”  oraz gazetka parafialna nr z czerwca.