Ogłoszenia duszpasterskie –18 niedziela zwykła 03.08.2014

  1. Deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka znajdują się na stoliku pod chórem. Po wypełnieniu okresu abstynencji od alkoholu wrzucamy do skrzynki. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Taca przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

 

  1. W czasie wakacyjnym zapraszamy na przebywanie z P. Jezusem podczas adoracji codziennie od poniedziałku do soboty w godz. 1830 do 1900

 

  1. Zgodnie z zapowiedzią w bocznej nawie obok kaplicy znajduje się makieta przedstawiająca nasz ołtarz główny. Będzie to rzeźba wykonana w drewnie Chrystusa Króla stojącego na kuli ziemskiej w której znajduje się tabernakulum w kształcie serca. Myśl: ziemia żyje obecnością i miłością Boga. U góry nad figurą P. Jezusa gołębica, znak obecności Ducha Św. Teraz tło do figury jest białe. Natomiast od środy będzie kolor purpurowy – królewski, który będzie przez środek kościoła ukierunkowany do drzwi wejściowych. Zamiar jest taki aby podkreślić to co istotne w kościele, aby uwagi nie przyciągały sprawy drugorzędne, ale aby spojrzenie wchodzącego do kościoła wędrowało w stronę ołtarza głównego. Wszelkie uwagi w tym względzie, proszę zgłaszać. Makieta będzie do k. sierpnia. Później po ewentualnych korektach, będzie potrzebne zatwierdzenie jej przez naszą Kurię.

 

  1. W tym tygodniu przypadają: jutro wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów. W modlitwie polecajmy wszystkich duszpasterzy; oraz święta: w środę Przemienienia Pańskiego, a w sobotę św. Teresy Benedykty od Krzyża.

 

  1. W związku z wyjazdem na kwestę do Jodłówki próba chóru „Gloria” w środę o 1945

 

  1. Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na dalsze prace budowlane. Suma będzie sprawowana w intencji wszystkich dobroczyńców parafii.

 

  1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedzielę”, „Arka”, „Gość Niedzielny”.