Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – 14.09.2014

 

1.        Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prowadzone prace budowlane. Odnośnie projektu ołtarza, to został on zaakceptowany przez Kurię z poprawkami: figura Chrystusa jest oddzielona od kuli ziemskiej a Jezus nieco odmłodzony, zaś kula  ziemska pozłocona. Artysta już przystąpił do wykonania figury.

 

2.        Dziś zapraszamy na Festyn Parafialny od godz. 1530. W programie gry i zabawy. Wystąpią: o 1600 Kapela Beka,  o 1700 zespół Epafrasy a od 1800 do 2200 zabawa taneczna. Gra zespół „Weselersi”. Po południu nie będzie Mszy św. W związku  z tym, że domowe wypieki mają bardzo wielkie powodzenie, dlatego prośba o wsparcie swoimi wypiekami, kto będzie mógł i przywiezienie je w godz. 1500 -1600 do salki obok kancelarii.

 

3.        Jutro wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

 

4.        Dziękuję rodzicom dzieci klas II za podjęty trud odnalezienia się w parafii, za ich obecność na spotkaniu. Zapraszamy rodziców dzieci klas II także tych, którzy byli nieobecni na tym spotkaniu ze swoimi pociechami – na spotkanie w środę o godz. 1630. Na to spotkanie proszona jest także schola „Iskierki”. W zakrystii można zapisać dziecko na przygotowanie do I Komunii św.

 

5.        Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 1700 do salki

 

6.        W czwartek jest święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy w tym dniu na spotkanie o godz.1830 młodzież gimnazjalną klas: I,II,III.

 

7.        W sobotę wyruszy nasza Piesza Pielgrzymka do Jodłówki o uproszenie łask. Wyjście o godz. 630. Dlatego rano w kościele nie będzie Mszy św. Jest to odcinek 24 km. O godz. 1400 Msza św.  w Sanktuarium w Jodłówce. Powrót autokarem. Koszty organizacyjne 10 zł. Jeśli ktoś będzie wracał swoim środkiem transportu, to wpłaca tylko 2 zł na ubezpieczenie. Zapraszamy wszystkich, kto tylko będzie mógł wędrować. Zapisy w zakrystii do środy włącznie.

 

8.        Za tydzień jest święto św. Mateusza, patrona naszego ks. Wikariusza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

9.        W zakrystii można się zapisać na Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca organizowaną  z dekanatu w sobotę 27 września do Dukli. Wyjazd o godz. 700, powrót ok.1700 koszt: 30zł, oraz na wycieczkę w Bieszczady na Połoninę Caryńską w sobotę 11 października. Wyjazd 715, powrót ok. 2000. Koszt: 30 zł.

 

10.     Zaproszenie na rekolekcje w dniach od 18 do 20 września u Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu, które poprowadzi Lech Dokowicz. Szczegóły na folderach, które znajdują się na stoliku pod chórem.

 

11.     Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedzielę”, „Promyczek”, oraz gazetkę parafialną nr z września.