Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu – 21.12.2014


 1. Dziękuję Rejonowym za posługę roznoszenia opłatków. Dziękuję także za ofiary z tej racji składane na spłacenie drogi dojazdowej i miejsc parkingowych. Była to kwota: 20.890 zł. Wszystkim wymienionym składam serdeczne: Bóg zapłać!

 

 1. Dziękuję za ofiary złożone tydzień temu do puszek dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Była to kwota: 2.700zł. Dziękuję także osobom z Caritasu parafialnego za rozdysponowanie tej kwoty.

 

 1. Dziękuję za ofiarowane choinki i ozdoby choinkowe do kościoła. Bóg zapłać!

 

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

 

 1. Jutro przygotowanie dekoracji świątecznej w kościele od godz.900. Potrzeba kilku mężczyzn do pomocy.

 

 1. We wtorek odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 900

 

 1. We wtorek przypada rocznica święceń biskupich a w Wigilię jest dzień imienin ks. bpa Adama Szala. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

 1. W środę jest Wigilia. Msza św. tylko rano o 630. W Wigilię – według polskiej tradycji – zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Pamiętajmy o modlitwie, czytaniu Pisma św., śpiewaniu kolęd. Wykluczamy alkohol.

 

 1. Zapraszamy na Pasterkę o 2400. Taca przeznaczona jest Fundusz Ochrony Życia.

 

 1. W czwartek jest Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy świętych w Boże Narodzenie jak i w świętego Szczepana w piątek niedzielny z wyj., że nie będzie Mszy św. o 1600.

 

 1. Ojcowie Bernardyni organizują żywą szopkę. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Organizowany jest wyjazd na zimowisko z naszej parafii dla młodzieży i dzieci na feriach w terminie: 30 styczeń – 1 luty, tj. piątek, sobota, niedziela do Lipnika. Koszt: 70zł. Zapisy u księży wikariuszy i w zakrystii.

 

 1. W zakrystii są do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny i opłatki.

 

 1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedzielę” nr podwójny z płytą kolęd, cena: 10 zł, „Gość Niedzielny” nr świąteczny, cena: 7 zł, gazetkę parafialną numer świąteczny. Jest także kalendarz na następny rok.