Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela zwykła – 18.01.2015

 

 1. Dziękuję p. Geraszek za udostępnienie lokalu na spotkania opłatkowe.

 

 1. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców, których dzieci wyjeżdżają na zimowisko w poniedziałek o godz. 1830 W zakrystii można jeszcze zapisać na zimowisko.

 

 1. Zapraszamy rodziców dzieci klas II i młodzieży gimnazjalnej klas III na spotkanie  w czwartek o godz. 1800

 

 1. W piątek o godz. 1700 nasza młodzież gimnazjalna klas III wyjeżdża na rekolekcje. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

 1. Sekcję Budowlaną Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 1845

 

 1. Zapraszamy w niedzielę 25 stycznia na Koncert Kolęd i Pastorałek do Miejskiego Ośrodka Kultury w godz. od 1630 do 1830 na wielbienie Jezusa. Uczestnicy to: uczniowie ze SP Nr 2, Szkoły Muzycznej, MOK-u, schole i chóry: Echo, Gloria, Św. Barbary i Veritas. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą służyły na budowę kościoła.

 

 1. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie. Dziękujemy za wielką życzliwość, za dar wspólnej modlitwy i rozmowy. Dziękujemy także za wszelkie złożone ofiary. Znaczą cześć z nich przeznaczyliśmy na zakup działki od strony Osiedla Misiągiewicza. Więcej informacji w tym względzie w następną niedzielę. Radujemy się tym, że stajemy się rodziną parafialną, tzn., że więcej osób odnajduje się w naszej świątyni,          a modlimy się za tych którzy nie podejmują tego wezwania.
          To co bardzo umacnia małżeństwo i rodzinę to wspólna modlitwa małżeńska, rodzinna. Zacznijmy na początek choć raz w tygodniu. Następnie rozmowa w pokorze i miłości o wszystkim czym żyjemy, oraz korzystanie częste z sakramentu pojednania, aby nie chodzić w grzechu ciężkim.
           Rozmawialiśmy podczas kolędy o możliwości włączenia się: * do tworzącego się nowego kręgu Domowego Kościoła – ponawiamy zaproszenie i prosimy o zgłaszanie się w zakrystii., *jak również formowania siebie i posługę w różnych grupach parafialnych. Wszystkie nasze wspólnoty są otwarte i chętnie przyjmą nowe osoby.

 

 1. Po zakończonej kolędzie kontynuujemy adorację Najśw. Sakramentu. Zapraszamy codziennie od godz. 1730 Kancelaria jest również czynna wg wyznaczonych godzin.

 

 1. Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do osób mających grupę krwi A RhD+ i A RhD- do przyjścia we wtorek w godz. od 900 do 1200 do budynku Starostwa  Powiatowego, celem honorowego oddania krwi.

 

 1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Charyzmat”,  „Promyczek”.