Ogłoszenia duszpasterskie – V niedziela zwykła – 08.02.2015

  

  1. Dziękujemy wszystkim tak licznie pracującym przy demontażu świątecznej dekoracji. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę na ogrzewanie kościoła jak również wspierającym dzieło budowy: Bóg zapłać! Suma w intencji dobroczyńców parafii.
  1. W środę jest wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych i szczególna sposobność do okazania im chrześcijańskiej miłości. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zaprasza chorych wraz z opiekunami na Mszę św. w ich intencji o godz. 1000 do Przeworskiej Bazyliki.
  1. Zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia w piątek o godz. 1930 Rozpocznie się modlitwą do Ducha Świętego, następnie świadectwa, Eucharystia i adoracja.
  1. W sobotę jest święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy.                      
  1. Rekolekcje dla dorosłych – kurs Nowe Życie odbędą się w dniach 13-15 luty w Opactwie. Szczegóły u ks. Mateusza lub na plakacie w gablocie.
  1. W następną niedzielę przed kościołem będzie zbiórka do puszek dla naszej chorej parafianki Patrycji Ryznar w ramach miejskiej akcji organizowanej pod patronatem Burmistrza Miasta Przeworska. Kwestować będą przeworscy wolontariusze. Zebrane środki posłużą na rehabilitację i zakup wózka. Finał kwesty w Hali Sportowej obok gimnazjum w godz. od 1500 do 1830.
  1. Nauki przedmałżeńskie w naszym kościele rozpoczną się w poniedziałek 23 lutego Spotkania będą w poniedziałek, środę, sobotę o godz. 1830 przez 3 tygodnie. Zapisy  na pierwszym spotkaniu.
  1. Na stoliku pod chórem znajdują się foldery Stowarzyszenia Gloria z nr KRS-u, który jest potrzebny przy przekazaniu 1% swojego podatku na to Stowarzyszenie. Ta Twoja mała kwota z podatku też jest ważna i ona ma także znaczenie. Mamy również prośbę, aby rozpropagować tę możliwość wśród swoich znajomych i wziąć dla nich folder. Na naszej stronie parafialnej w Internecie jest też podany nr KRS-u Stowarzyszenia Gloria.
  1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”, „Cuda i łaski Bożę”, „Promyczek”, „Dominik z płytą”.