Ogłoszenia duszpasterskie –I Niedziela Wielkiego Postu- 22.02.2015

 1. Dziś ministranci po Mszy św. dla każdej rodziny będą rozdawać skarbonki wielkopostne, do której wszyscy domownicy przez okres Postu, będą składali swoje ofiary rezygnując z rzeczy niekoniecznych, drobnych przyjemności. Będą w ten sposób dzielić się z najbardziej potrzebującymi. Zebrana kwota zasili fundusz Archidiecezjalny Caritasu. Skarbonki przyniesiemy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

 

 1. Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 1600, podczas którego będzie wręczenie książeczek dzieciom klas II. Taca zbierana podczas tego nabożeństwa przeznaczona jest na urządzenie ciemnicy i Bożego Grobu. Po tym nabożeństwie bezpośrednio Msza św. bez kazania.

                                 

 1. Nauki przedmałżeńskie zaczynają się jutro w kościele o godz. 1830. Zapisy na spotkaniu.

 

 1. Młodzież gimnazjalną klas III zapraszamy na spotkanie  we wtorek  o godz.1600

 

 1. W środę rozpoczyna się wizytacja kanoniczna w naszym dekanacie od parafii Żurawiczki. Przypominam, że składamy prezentację grup do swoich opiekunów do końca lutego.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o 1730 i o 1900 dla młodzieży oraz w sobotę o godz. 1700 dla dzieci.

 

 1. W dzień powszedni na Mszach św. po Komunii jest chwila ciszy. Po to aby, miało miejsce bardzo osobiste przebywanie z P. Jezusem w swoim sercu: wielbienie Go, słuchanie co ma mi do powiedzenia. Również w niedziele gdy skończy się Komunia nie będzie grał pieśni p. organista na dziękczynienie, ale będzie zapowiadana cisza. Kto nie przyjmie Jezusa w Komunii św., to niech też wsłucha się w słowa Jezusa w swoim sercu.

 

 1. W zakrystii są do nabycia baranki, cena: 5zł i paschaliki, cena: 7 zł na stół wielkanocny.

 

 1. W następną niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla misji.

 

 1. Przedszkole Sióstr  Miłosierdzia w Przeworsku ogłasza zapisy dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat na rok szkolny 2015/2016 codziennie od 630 do 1630

 

 1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” oraz gazetkę parafialną numer  wielkopostny.

 

 1. Polecajmy miłosierdziu Bożemu śp. Witolda Majkuta z ul. Krasickiego, którego pogrzeb był wczoraj: Anioł Pański …