Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna- 10.05.2015

 

 1. Dziękuję za złożone dziś ofiary na tacę na spłacenie parceli jak również dziękuję rodzicom dzieci klas III za złożony dar ołtarza – ofiarę na wspomniany cel. Wszystkim wymienionym składam serdeczne: Bóg zapłać! Przed kościołem zbiórka do puszek organizowana przez Caritas dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Nepalu.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe dziś o 1600 a w dzień powszedni o 1900. Przypomnę, że dziś Msza św. wieczorna już o godz. 1900

 

 1. Moi drodzy! przy budowie kościoła pozostały nam prace specjalistyczne. Dlatego jako zaliczenie kolejki do pracy w tym tygodniu przejdą rejonowi i proszę o wpłacenie kwoty 70 zł. Można i więcej. Będą jak zwykle dwie kolejki. Jedna w maju a druga w sierpniu. Złożone przez Was środki pieniężne posłużą na spłacenie parceli i dalsze prace. Ta działka nie była nam koniecznie potrzebna na parking, ale jest nieodzowna, aby było dojście i przejazd na plac kościelny od strony osiedla. Służebność – to jest dobra wola właściciela, która może ulec zmianie i wówczas zostalibyśmy pozbawienie tej możliwości. Rozpoczęliśmy także prace na wieży, aby ją dokończyć: wstawić okna, żaluzje, podświetlić i przystosować do zwiedzania.

 

 1. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sprawie festynu parafialnego, który odbędzie się w niedzielę 24 maja, osoby, które stale angażują się jak również i nowych chętnych  do tego dzieła w poniedziałek o godz. 1800 w domu parafialnym dla grup.

 

 1. Zapraszamy chłopców z klasy II jak i starszych, którzy mają w swym sercu pragnienie posługi przy ołtarzu na spotkanie kandydatów na ministrantów w środę  o godz. 1800

 

 1. W czwartek przypada święto św. Macieja, Apostoła a w sobotę  święto św. Andrzeja Boboli.

 

 1. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Już dziś zapraszamy na czuwanie przed tą uroczystością w sobotę 23 maja. Początek o godz. 2000. Organizują Szkoła Nowej Ewangelizacji, Odnowa w Ducha Św. i Ruch Światło-Życie.

 

 1. Wyjazd na Ogólnopolskie Czuwanie na Jasnej Górze w najbliższą sobotę o godz. 230 z parkingu przy naszym kościele.

 

 1. W najbliższą sobotę przybędą do Przeworska symbole Światowych Dni Młodych: Krzyż i Ikona Matki Bożej. Zapraszamy młodzież i wszystkich zainteresowanych,  na godz. 1400 do Miejskiego Ośrodka Kultury. Następnie o godz. 1530 przywitamy symbole na ul. Piłsudskiego i Msza św. w Bazylice. O godz. 1830 z Bazyliki wyruszy procesja z Symbolami do Rynku. Tam będzie nabożeństwo majowe i Koncert Piosenek Maryjnych. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie. U nas będziemy gościć te Symbole w poniedziałek 18 maja o godz. 1300 będzie Msza św.

 

 1. Z naszej parafii jest organizowana jednodniowa pielgrzymka do Łagiewnik i Ojcowski Park Narodowy w sobotę 20 czerwca. Wyjazd 530, powrót ok.2200. Koszt: 60zł. Zapisy w zakrystii. Potrzebny jest pesel.

 

 1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedziela”, „Cuda i łaski Boże”, „Gość Niedzielny”, „Promyczek” i gazetka parafialna nr z maja.

 

 1. W duchu odpowiedzialności za Ojczyznę weźmy dziś udział wyborach. Nasi przodkowie oddawali za nią życie, a Twój trud podejścia do lokalu wyborczego, to znak, że Tobie także zależy na Ojczyźnie.

 

 1. P. Bóg wezwał do Siebie z naszej wspólnoty parafialnej: Stanisława Paluch z Osiedla Misiągiewicza. Pogrzeb we wtorek o 1400 modlitwa różańcowa, o 1430 Msza św. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: Zdrowaś Maryjo …