Ogłoszenia duszpasterskie –19 niedziela zwykła – 09.08.2015

  1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę na dalsze prace w kościele związane  z ołtarzem: Bóg zapłać! Suma sprawowana będzie w intencji dobroczyńców parafii.

 

  1. Dziś budowę naszego kościoła wspiera parafia Gniewczyna Łańcucka. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

 

  1. Figura Chrystusa Króla do naszego kościoła jest już na ukończeniu. Jest bardzo piękna. Pozostaje czyszczenie, gruntowanie i złocenie. Planowany jest jej montaż oraz nowego tabernakulum w połowie września. Wokół tabernakulum będzie aureola w kształcie serca z ognistych języków.

 

  1. Proszę rejonowych o podjęcie posługi i złożenie przez Was w ramach drugiej kolejki do pracy u rejonowych  kwoty 70 zł a kogo stać to i więcej. Od poniedziałku rejonowi podejmą posługę odwiedzenia Was. Ofiary zostaną przeznaczone na dalsze prace w kościele.

 

  1. W poniedziałek jest święto św. Wawrzyńca, a w sobotę jest Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów.

 

  1. Wczoraj nasza parafianka Katarzyna Kogut z Osiedla Misiągiewicza złożyła śluby wieczyste w Zgromadzeniu Sióstr Dominikanek w Tarnobrzegu – Wielowsi. Jej imię zakonne to s. Tarzycja. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.

 

  1. Prosimy o przekazywanie materiałów z wakacyjnych oaz, pielgrzymek w formie elektronicznej na adres gazetki lub do zakrystii w terminie do 20 sierpnia.

 

  1. Nasza Parafialna Piesza Pielgrzymka do Jodłówki będzie w III sobotę wrzenia, tj. 19. Wyjście o godz. 700 Więcej szczegółów w tym względzie w późniejszym czasie.

 

  1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedzielę”, „Cuda i łaski Boże”, „Gość Niedzielny”.