Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela zwykła – 17.01.2016

 

 1. Dziękuję p. Geraszek za udostępnienie lokalu na spotkania opłatkowe.

 

 1. Dziś zapraszamy na Koncert Charytatywny Kolęd i Pastorałek do MOK-u w godz. od 1530 do 1730 organizowany przez naszą parafię. Dobrowolna ofiara z tej racji składana służy na dalsze prace w naszej świątyni.

 

 1. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

 1. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie: Sekcję Budowlaną Rady Parafialnej o godz. 1100 a o godz.1830 rodziców młodzieży klas III gimnazjum.

 

 1. We wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej Archidiecezji.

 

 1. Młodzieżą gimnazjalną klas III zapraszamy na spotkania w tym tygodniu: w środę o godz. 1530 oraz w czwartek i piątek o godz. 1645

 

 1. W środę na godz. 1700 zapraszamy na spotkanie tych chłopców, którzy mają w swoim sercu pragnienie bycia ministrantem a już są dawno po pierwszej Komunii św. Potrzeba takiej formacji ujawniła się podczas kolędy.

 

 1. Sekcję Artystyczną Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie w czwartek o 1830

 

 1. Zaproszenie do MOK-u w sobotę: o godz. 1000 na Przegląd „Godnie Święta”, a o godz. 1600 na Koncert Kolęd w wykonaniu zespołów wokalnych i Orkiestry Dętej.

 

 1. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie. Dziękujemy za wielką życzliwość, za dar wspólnej modlitwy i rozmowy. Radujemy się tym, że podoba się Wam ołtarz oraz spodobały się Wam także rekolekcje z racji 15-lecia parafii. Dziękujemy także za wszelkie złożone ofiary. Znaczą cześć z nich przeznaczyliśmy na posadzkę do kościoła. Cieszymy się tym, że stajemy się rodziną parafialną, tzn., że więcej osób odnajduje się w naszej świątyni.
           Rozmawialiśmy podczas kolędy o możliwości włączenia się: * do tworzącego się nowego kręgu Domowego Kościoła – ponawiamy zaproszenie i prosimy o zgłaszanie się w zakrystii., *jak również formowania siebie i posługę w różnych grupach parafialnych. Wszystkie nasze wspólnoty są otwarte i chętnie przyjmą nowe osoby.

 

 1. Po zakończonej kolędzie kontynuujemy adorację Najśw. Sakramentu. Zapraszamy codziennie od godz. 1730 Kancelaria jest również czynna wg wyznaczonych godzin.

 

 1.  Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka do Grecji szlakiem św. Pawła Apostoła w dniach 9-15 kwietnia. Koszt: 820zł+165 euro. Program pielgrzymki i zapisy w zakrystii

 

 1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Cuda i łaski Boże”, „Promyczek”. Za tydzień w czasopiśmie Niedziela będzie artykuł ze zdjęciami odnośnie naszego jubileuszu. Warto będzie się zaopatrzyć w to czasopismo czy to dla siebie, czy aktualnie nieobecnych lub dla bliskich z rodziny.

 

 1. P. Bóg wezwał do Siebie z naszej wspólnoty parafialnej Emilię Markocką z ul. Krasickiego. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: Zdrowaś Mario …