Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu- 06.03.2015

                                                

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na seminarium duchowne a przed kościołem zbiórka do puszek dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii jako dar na święta.

 

 1. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 1600.

 

 1. Młodzież gimnazjalna od poniedziałku zaczyna rekolekcje wielkopostne. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

 1. We wtorek przypada Dzień Kobiet. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

 

 1. Zespół Caritasu parafialnego zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 1845

 

 1. W czwartek początek Nowenny przed uroczystością św. Józefa. W tym dniu spotkanie udających się w pielgrzymce śladami św. Pawła do Grecji o godz. 1830

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: w piątek o 1730 i o1900, w sobotę o 1700 dla dzieci.

 

 1. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w Niedzielę Palmową 20 marca. W piątek 18 marca będzie Droga krzyżowa w plenerze na Osiedlu Benbenka. Rozpocznie się o godz. 1800

 

 1. Posługujący w liturgii słowa proszeni są o wpisanie się w zakrystii na czas posługi w Niedzielę Palmową oraz podczas Triduum. Zapraszamy do czytania także osoby, które do tej pory tego jeszcze nie czyniły.

 

 1. Osoby, które by mogły wesprzeć w różny sposób loterię fantową, która odbędzie się podczas festynu parafialnego w pierwszą niedzielę czerwca, proszone są o zgłoszenie się w zakrystii do 20 marca.

 

 1. W przeworskim szpitalu można skorzystać z bezpłatnych badań: nerek w dniach 10-11 marzec, oraz dla pań badań mammograficznych w dniach 7-11 marzec. Więcej szczegółów na temat tych badań w gablocie.

 

 1. Stowarzyszenie Kulturalne Gloria organizuje pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych „PIT” za rok 2015. Potrzebne dokumenty można składać w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia. Organizatorzy w ciągu 7 dni wypełnią formularz PIT i przekażą zeznanie  do urzędu skarbowego przez internet. W tym celu potrzebne jest udokumentowane podanie przychodu podatnika za rok 2014. Prosimy dla ułatwienia o podanie numeru tel. kontaktowego.

 

 1. Organizowany jest z naszej parafii wyjazd na ŚDM w Krakowie na ostatnie cztery dni z papieżem Franciszkiem. Zapisy w zakrystii lub u ks. Mateusz.

 

 1. W przeworskim kinie wyświetlany będzie film: Bernadetta. Cud w Lourdes w dniu 10 marca o godz. 1800 .

 

 1. Dla mieszkańców Rozborza I rata podatku będzie zbierana w dniach: 10-12 oraz 14-15 marzec w godz. od 1200 do 1800 w WDK.

 

 1. W zakrystii są do nabycia baranki i paschaliki na stół wielkanocny.

 

 1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Promyczek”

 

 1.  P. Bóg wezwał do Siebie z naszej wspólnoty parafialnej Izabelę Krzan z ul. Rzemieślniczej. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: Zdrowaś Mario …