Ogłoszenia duszpasterskie –V niedziela Wielkiego Postu –13.03.2016

 1. Dziękuję za złożone dziś ofiary na tacę na ogrzewanie kościoła: Bóg zapłać!  Suma  w intencji dobroczyńców parafii.

 

 1. Dziękuję za złożone tydzień temu ofiary do puszek dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Była to kwota: 2.912 zł Dziękuję także osobom z Caritasu parafialnego za rozdysponowanie tej kwoty. Wszystkim wymienionym składam serdeczne: Bóg zapłać!

 

3.        Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 1600.

 

 1. W czwartek są imieniny naszego wikariusza ks. Zbigniewa. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

 1. Zapraszamy na Drogę krzyżową w plenerze w najbliższy piątek o godz. 1830 po Mszy św. na Osiedlu Benbenka w intencji o uproszenie łask na czas Rekolekcji Wielkopostnych. Nie będzie w tym dniu Drogi krzyżowej o godz. 1900

 

 1. W sobotę przypada uroczystość św. Józefa. Jest to dzień szczególnej modlitwy za ojców. Jest to także dzień imienin abpa Józefa Michalika. Wszystkich solenizantów polecajmy w modlitwie. W sobotę Droga krzyż owa o 1700

 

 1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. W tym dniu rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje parafialne. Prowadził je będzie ks. Jan Rydzik, proboszcz parafii Odrzykoń. Zapraszamy na naukę stanową małżeństwa po Mszy św.: o 1130 lub po Gorzkich żalach – do wyboru. W poniedziałek i wtorek Msze św. będą o godz. 800 i 1800. Nie będzie rano Mszy św. o 630. W poniedziałek zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania w godz. od 900 do 1200 i od 1400 do 1800 z przerwą od 1600 do 1630. W poniedziałek zapraszamy także na naukę stanową młodzież uczącą się, studiującą i pracującą o godz. 1900 We wtorek na zakończenie rekolekcji będzie zbierana taca na ich potrzeby. Program jest zamieszczony w: gazetce parafialnej, gablocie, na stronie parafialnej w internecie.

 

 1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed świętami w Wielki Poniedziałek ,tj. 21 marca od godz. 800 Do Niedzieli Palmowej zgłaszamy w zakrystii dodatkowo tych chorych, którzy nie są objęci tą posługą z racji I piątków miesiąca.

 

 1. Stowarzyszenie Kulturalne Gloria organizuje pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych „PIT”. Dokumenty można składać w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia. Organizatorzy w ciągu 7 dni wypełnią formularze PIT i przekażą zeznanie do urzędu skarbowego przez internet. W tym celu potrzebne jest udokumentowane podanie przychodu podatnika za rok 2014. Prosimy dla ułatwienia o podanie numeru telefonu kontaktowego. Zapraszamy do skorzystania i przekazania 1% swojego podatku na pomoc organizacyjną związaną z budową kościoła.

 

 1. Osoby, które by mogły wesprzeć w różny sposób loterię fantową, która odbędzie się podczas festynu parafialnego w pierwszą niedzielę czerwca, proszone są o zgłoszenie się w zakrystii do 20 marca.

 

 1. W zakrystii są do nabycia baranki i paschaliki na stół wielkanocny.

 

 1. W następną niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na organizację ŚDM w naszej diecezji.

 

 1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedziela”, „Goś Niedzielny”, „Cuda i łaski Boże” oraz gazetka parafialna numer już świąteczny.

 

 1. P. Bóg wezwał do Siebie z naszej wspólnoty parafialnej Zofię Wais z Rozborza. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: Zdrowaś Mario …