Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 01.05.2016

 1. Dziękujemy osobom ze Stowarzyszenia Gloria za trud rozliczeń podatkowych. Dziękujemy za przekazanie 1% podatku. Wszystkim wymienionym składamy serdeczne:  Bóg zapłać! Dziś zmiana tajemnic różańcowych, a taca przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe dziś o 1600 i później Msza św. a w dzień powszedni o godz. 1800. Na to nabożeństwo zapraszamy także dzieci, które będą otrzymywać pamiątkowe obrazki. 

 

 1. Dziś budowę naszego kościoła wspiera parafia Borek Strzeliński k. Wrocławia. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

 

 1. We wtorek Uroczystość 3 Maja. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O 930 w Klasztorze Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz miasta.

 

 1. Dzieci klas III zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 1630.

 

 1. AK zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 1900

 

 1. W piątek od godz. 900 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Od 1530 możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Jest to także spowiedź dla dzieci klas III.W tym dniu rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Zapraszamy także na adorację w I piątek miesiąca w godz. od 1900 do 2200

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie w sobotę o godz. 1800

 

 1. Za tydzień o godz.1130 rocznica I Komunii św. dzieci klas III. Msza św. w intencji dobroczyńców parafii o 1000. Taca przeznaczona na posadzkę do kościoła.

 

 1. W następną niedzielę zapraszamy na uwielbienie zmartwychwstałego Pana, które rozpocznie się Eucharystią o godz. 1800 a później uwielbienie tańcem przed kościołem oraz adoracją w kościele.

 

11.     W zakrystii można się zapisać jeszcze do 10 maja na pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 21 maja, koszt: 70 zł. Do tego czasu także należy dokonać wpłaty oraz na wycieczkę w Bieszczady na Połoninę Wetlińską w sobotę 28 maja, koszt: 30zł;* pielgrzymko – wycieczkę do Zakopanego sobota – niedziela18-19 czerwiec. Koszt: 200zł Przy zapisie potrzebny pesel. Więcej informacji w tym względzie w gablocie jak i w zakrystii.

 

 1. Na stoliku pod chórem można wyrazić poparcie poprzez złożenie podpisu dla Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” , która zakłada całkowitą ochronę życia a równocześnie zdecydowanie sprzeciwia się wszelkim próbom wprowadzenia do systemu prawnego zapisu, który umożliwiłby karanie za zabójstwo dziecka.

 

 1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” – bardzo dobre czasopismo dla każdego bez względu  na wiek i gazetka parafialna nr z maja. Nasz Festyn będzie 29 maja, a nie 5 czerwca jak jest w gazetce.