Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 15.05.2016

 

 1. Dziś można zyskać odpust zupełny. Taca przeznaczona jest na potrzeby diecezji. Przed kościołem nauczyciele gimnazjum rozprowadzają domowe wypieki po Mszy św. o godz. 1000 i 1130. Dochód przeznaczony jest organizację Spotkania Młodych w Przeworsku w lipcu.

 

 1. Jutro Święto NMP, Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 700, 1130, 1630, 1800 . Nabożeństwo majowe o 1800.

 

 1. Przy budowie kościoła pozostały nam prace specjalistyczne. Dlatego jako zaliczenie kolejki do pracy w tym tygodniu przejdą rejonowi i prosimy o wpłacenie kwoty: 70 zł. Można i więcej. Będą jak zwykle dwie kolejki. Jedna w maju a druga w sierpniu. Złożone przez Was ofiary posłużą na posadzkę do kościoła. Posługę w rejonie XIIIB po śp. Emilianie podejmuje p. Dariusz Rosół.

 

 1. Uczestników wycieczki w Bieszczady zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 1900. Zapisanych na wyjazd prosimy o dokonanie wpłaty.

 

 1. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

 

 1. W piątek rocznica święceń bpa Stanisława Jamrozka a w sobotę Ingres abpa Adama. Pamiętajmy w modlitwie o naszych pasterzach. Komunikat nr 1.

 

 1. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek jako wsparcie dla naszej młodzieży na wyjazd do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

 

 1. Komunikat nr 2.

 

 1. W niedzielę 29 maja, czyli za 2 tygodnie  będzie nasza Parafialna Procesja Eucharystyczna  po Mszy św. o godz. 1000. Po wyjściu z kościoła udamy się na Osiedle Misiągiewicza wzdłuż bloku nr 16. Ołtarze: I. przy boisku szkolnym przy gimnazjum. Przygotowują mieszkańcy bloku nr 18, II. na ul. Pszennej p. Pelc – przygotują mieszkańcy tej ulicy oraz Rolskiego,  III. ul. Sportowa p. Jedynak – przygotowują mieszkańcy tej ulicy oraz Rolnej, IV. na kościele – przygotowują mieszkańcy bloku nr 20. Każdy pomysł na dany ołtarz jest dobry. Potrzeba tylko, aby na stoliku było miejsce na Najśw. Sakr. Świece będą przynosili ministranci do każdego ołtarza.

 

 1. W zakrystii można się zapisać na Koncert Jednego Serca i Jednego Ducha w Boże Ciało w Rzeszowie. Wyjazd o godz. 1730 Koszt: 15 zł oraz pielgrzymko – wycieczkę do Zakopanego sobota – niedziela18-19 czerwiec. Więcej informacji w tym względzie w gablocie jak i w zakrystii.

 

 1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Cuda i łaski Boże” oraz gazetka parafialna nr z maja.