Ogłoszenia duszpasterskie –16 niedziela zwykła- 17.07.2016

  1. Dziś budowę naszego kościoła wspiera parafia Łowce. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

  1. Od środy 20 lipca do 25 lipca w naszym mieście będziemy gościć młodzież przybywającą na ŚDM. Program spotkania młodzieży w Przeworsku znajduje się w gazetce parafialnej jak i na naszej stronie parafialnej w internecie. Prosimy o życzliwe przyjęcie gości w naszym mieście. Zapraszamy parafian do udziału szczególnie w następujących punktach programu:  

     środa o godz. 1900 – rozpoczęcie plac przed Bazyliką; godz. 2030 – koncert kapeli          

     „Gacoki” w Pastewniku; 

czwartek o godz. 900 – nabożeństwo w kościele pw. Chrystusa Króla

piątek 930 – Nabożeństwo w Bazylice o1500 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, 2030 – Droga Światła ulicami miasta z Bazyliki do kościoła oo. Bernardynów . Prosimy zabrać świece. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Przeworska.                 

 sobota  900 – Nabożeństwo w Bazylice

 

3.        W sobotę przypada święto: św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy.

 

  1. W następną niedzielę poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców po każdej Mszy św. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek z racji poświęcenia pojazdów z przeznaczeniem na zakup środków transportu dla misjonarzy.

 

  1. Msza św. w intencji pątników Grupy św. Rafała PP na Jasną Górę i Firmy Budinstel będzie w niedzielę 23 października o godz. 1000. Bóg zapłać za złożony dar na posadzkę do kościoła.

 

  1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”, „Cuda  i łaski Boże”  oraz  gazetkę parafialną nr wakacyjny.