Ogłoszenia duszpasterskie – V niedziela zwykła – 05.02.2017


  1. Dziękujemy wszystkim tak licznie pracującym przy demontażu świątecznej dekoracji. Bóg zapłać! Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby diecezji. Dziś zmiana tajemnic różańcowych.

 

  1. Młodzież klas III gimnazjum zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 1800

 

  1. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia w piątek o godz. 1930 Rozpocznie się modlitwą do Ducha Świętego, Eucharystia, adoracja. Prośba, aby wcześniej skorzystać z sakramentu pojednania, kto potrzebuje.

 

4.        W sobotę wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego, dzień modlitw w intencji chorych a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. W tym dniu w Bazylice o godz. 1000 Msza św. koncelebrowana w intencji chorych, której będzie przewodniczył Arcybiskup Adam Szal.

 

5.        Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła. Suma w intencji dobroczyńców parafii.

 

7.        Nasze Stowarzyszenie Kulturalne „Gloria” organizuje pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych „PIT”. Dokumenty za rok 2016, potrzebne do sporządzenia zeznania można składać w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia. Organizatorzy w ciągu 7 dni wypełnią formularze PIT  i przekażą zeznanie do urzędu skarbowego przez internet. W tym celu potrzebne jest udokumentowane podanie przychodu podatnika za rok 2015. Prosimy dla ułatwienia  o podanie numeru tel. kontaktowego. Zapraszamy, aby skorzystać z pomocy i przekazać 1% należnego podatku na pomoc organizacyjną, związaną z budową kościoła! Jeżeli ktoś nie potrzebuje pomocy przy rozliczeniu, to może wejdź na stronę internetową naszej parafii i w zakładce „Chór i Stowarzyszenie Gloria” znajdziesz link do programu, w którym wypełnisz PIT i wyślesz do Urzędu Skarbowego, przekazując tym samym 1% Stowarzyszeniu, którego KRS jest już wpisany.

 

  1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”, „Promyczek”.