Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 07.05.2017

 

  1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza – to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Dziś zmiana tajemnic wyjątkowo po Mszy św. o godz. 830 ,na Sumie I Komunia św. dzieci klas III

 

  1. Dziękuję rodzicom dzieci I komunijnych za wykonane prace i dar ołtarza – złożoną hojną ofiarę na Ołtarz Św. Józefa: Bóg zapłać! Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

 

3.        Zapraszamy na nabożeństwo majowe dziś o 1600 a w dzień powszedni o 1800.

 

  1. Jutro przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski.  Jest to także dzień imienin bp-a Stanisława Jamrozka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

5.        Dzieci I Komunijne w białym tygodniu zapraszamy na godz. 1800  będzie nabożeństwo majowe a później Msza św.

 

  1. Rejonowych zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 1900.

 

  1. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sprawie Festynu parafialnego, który odbędzie się w niedzielę 28 maja, osoby zaangażowane w ubiegłym roku jak i wszystkich chętnych do tego dzieła w piątek o godz. 1900

 

8.        W sobotę na zakończenie białego tygodnia dzieci I komunijnych, wyjazd na Kalwarię Pacławską, aby tam powierzyć się Matce Bożej o godz. 900 Natomiast Nabożeństwo majowe i Msza św. w tym dniu wyjątkowo o godz. 1730 ze względu na odpust u sąsiadów w Rozborzu.

 

9.        Zapraszamy na pielgrzymkę – czuwanie modlitewne na Jasnej Górze w sobotę 20 maja, koszt: 70 zł. Zapisy w zakrystii.

 

10.     Taca z następnej niedzieli będzie przeznaczona na dokończenie parkingu przed kościołem wraz z figurą Pani Fatimskiej a Suma będzie sprawowana w intencji dobroczyńców parafii.

 

  1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Promyczek” oraz bezpłatny biuletyn „Wybierzmy Rodzinę i Życie”.