Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna – 14.05.2017

 

  1. Dziękuję za złożone ofiary na tacę na dokończenie parkingu przed kościołem wraz z figurą Pani Fatimskiej: Bóg zapłać! Dziś Suma będzie sprawowana w intencji dobroczyńców parafii.

 

2.        Zapraszamy na nabożeństwo majowe dziś o 1600 a w dzień powszedni o 1800.

 

3.        Przy budowie kościoła pozostały nam prace specjalistyczne. Dlatego  kontynuując to dzieło budowy jako zaliczenie kolejki do pracy w tym tygodniu przejdą rejonowi i prosimy o wpłacenie kwoty: 70 zł. Można i więcej. Będą jak zwykle dwie kolejki. Jedna w maju a druga w sierpniu. Złożone przez Was ofiary posłużą na zainstalowanie kurantów na wieży, prace zaczną się już za tydzień oraz dokończenie parkingu przed kościołem wraz z figurą Pani Fatimskiej, prace zostaną rozpoczęte w połowie lipca. Kuranty są korzystniejsze niż dzwony gdyż mają większe możliwości doboru utworów oraz możliwość regulacji siły głosu. Natomiast siła głosu dzwonów na naszej 40 metrowej dzwonnicy byłaby bardzo duża i bez możliwości regulacji. Posługę w rejonie XII podejmuje teraz p. Józef Płoskoń. Rezygnującemu z posługi  p. Józefowi Kot ze względów zdrowotnych składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiarowany czas na rzecz parafii. Nowego rejonowego prosimy o serdeczne przyjęcie i życzymy mu wszelkich łask w tej posłudze.

 

  1. Wyjazd na Czuwanie na Jasną Górę w sobotę o godz. 400 z parkingu przed kościołem.

 

  1. Na stronie parafialnej w internecie można się zapisać i wziąć udział w grze miejskiej. Uczestnictwo bezpłatne, a będą nagrody.

 

  1. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 1900

 

  1. AK naszej archidiecezji podjęła decyzję o budowie kościoła w Ekwadorze. Proszą o wsparcie tego dzieło. Dlatego w następną niedzielę będzie przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.

 

  1. W niedzielę 28 maja w ponad 160 miastach Polski obędą się Marsze dla życia i Rodziny jako wyraz poparcia dla rodziny i szacunku ludzkiego życia. Taki marsz będzie miał miejsce także w Jarosławiu. Wyruszy po Mszy św. o godz. 1215 z kościoła pw. Chrystusa Króla do Jarosławskiej Kolegiaty.

 

  1. W zakrystii można się zapisać na: * pielgrzymkę do Łagiewnik w sobotę 10 czerwca. Wyjazd o godz. 600, powrót ok. 1800. Koszt: 35 zł. W planie zwiedzanie Centrum J.P.II. i pobyt w Bazylice Miłosierdzia. Program znajduje się w zakrystii oraz w gablocie * i na wycieczkę w Bieszczady w sobotę 17 czerwca. Wyjazd o godz. 715, powrót ok. 2000. Koszt: 30 zł. Trasa: Muczne- Bukowe Berdo – Tarnica – Wołosate.

 

  1. Z prasy katolickiej polecamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Cuda i łaski Boże”.